Wydarzenia

Uratowany przed wychłodzeniem

Dzielnicowa z posterunku w Besku, podczas obchodu rejonu służbowego ujawniła, że w jednym z budynków przebywa osoba bez stałego miejsca zamieszkania. Wewnątrz nie było prądu ani ogrzewania, a mężczyzna był zmarznięty. Po udzieleniu niezbędnej pomocy, dzielnicowa skontaktowała się ze schroniskiem dla osób bezdomnych. Jeszcze tego samego dnia 56-latek został przewieziony w bezpieczne i ciepłe miejsce.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21, w Besku na ul. Nadwisłocze. St. sierż. Barbara Milczanowska, dzielnicowa z Posterunku Policji w Besku, patrolowała podległy teren. Realizując czynności wobec osób zagrożonych wychłodzeniem, odwiedziła jeden z budynków. Sprawdzała, czy w środku nie przebywają osoby nietrzeźwe lub w kryzysie bezdomności. Wewnątrz domu, w którym nie było prądu ani ogrzewania zastała mężczyznę. Okazał się nim 56-latek. Mężczyzna był zziębniety. Dzielnicowa udzieliła mu pomocy i przekonała, aby skorzystał z oferty schroniska dla osób bezdomnych w Sanoku. Jeszcze tego samego dnia, 56-latek trafił do placówki, gdzie uzyskał odpowiednią opiekę.

To nie pierwszy przypadek, w którym dzielnicowa Barbara Milczanowska pomaga osobie narażonej na wychłodzenie i namawia do skorzystania z pomocy odpowiednich instytucji. Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wspólne działania dzielnicowej z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Besku pozwoliły na umieszczenie potrzebującego pomocy mężczyzny w ciepłym i bezpiecznym miejscu. 

Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 

Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Powrót na górę strony